GİRİŞ YAP

Üye Ol   |    Şifremi Unuttum

Şehirlerarası Taşımacılık

S.S.37 Nolu Sakarya VİB Kooperatifi, ulaşım sektörü, kara yolu yolcu taşımacılığı hizmetinde bulunmaktadır.Ülkemizde, Cumhuriyetin kurulmasıyla karayolu ve yolcu taşımacılığı alanında büyük atılım yaşanmıştır.

Bu gelişimde hızlı nüfus artışı, hızlı şehirleşme, demiryolu ve deniz taşımacılığının fazla gelişmemiş olmasının payı büyüktür.1997 yılı sonu itibariyle şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapmak üzere, 430 firmaya Bakanlık tarafından D-1 ve D-3 yetki belgesi verilmiştir.

Bu firmalarda kayıtlı bulunan 7305 otobüsün kurulu koltuk kapasitesi 330062'dir. Bu otobüslerde 1996 yılı sonu itibariyle 36 milyon yolcu taşınmıştır.Çok sayıdaki aracın kuşattığı bir yapı içinde çalışmak durumunda olan ulaştırma kooperatifleri, karayolu sisteminin başıboş işleyişine karşı ortaklarını korumak, onların toplumsal ve ekonomik durumlarını ve çalışma koşullarını iyileştirmek amacıyla kurulmuşlardır.

Kooperatiflerin yaklaşık 3'te 2'si son on yıl içinde oluşmuştur. Bu yıllar Türkiye'de karayolu sisteminin öldürücü bir dinamizme ulaştığı ve taşımacılar arası yarışmanın yıkıcı boyutlara eriştiği yılardır. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörü, devamlı gelişme içerisinde olan dinamik bir sektör olduğu için yolcu taşımacılığı yapan firmalara talep sürekli artmaktadır.Bu da ülkemizde karayolu yolcu taşımacılığı yapan firmaların sayısını sürekli arttırmaktadır.

S.S. 37 Nolu Sakarya VİB Kooperatifi 27.05.1997 tarihinde 41 araç ve zengin kadrosuyla resmi olarak kurulmuştur.

Kurulduğu dönemlerde 80 i bulan üye sayısı şu an 40 kişiden oluşmaktadır. Beş aylık altyapı ve hazırlık döneminin ardından 29 Ekim 1997 tarihinde seferlere başlamıştır. Firma şu an Türkiye çapında bir çok ile ulaşıp günlük sefer sayısı 45'i bulmaktadır. Bu illerinde başında 56 sefer İstanbul, 9 sefer Ankara, 2 sefer Trabzon, 2 sefer İzmir, 1 sefer Bodrum ,1 sefer Marmaris, 1 seferi ile de Antalya gelmektedir.

Yaz aylarında bu rakam talepten dolayı 90seferi bulmaktadır. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını Seyhan AZDER yürütmektedir. Bunun yanında 1 Başkan Yardımcısı, 3 Yönetim Kurulu üyesi, 3 Denetleme Kurulu üyesi, 2 tane de Genel Kurul üyesi olmak üzere firma bu 10 kişinin yönetimine bırakılmıştır. Sakarya VİB Firmasının Kuruluş Amacı ve Gelecekteki Hedefleri Firmanın Kuruluş Amacı: S.S. 37 Nolu Sakarya VİB Kooperatifi hizmet amacıyla kurulan bir firmadır.

Bütün işletme ve firmalar gibi kârını düşünür ama bu ilk hedef değildir. İlk hedef her zaman müşteri memnuniyeti ve hizmettir.

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesini inceleyebilirsiniz. X